Borsada yatırım yapmak isteyenler her şeyden önce, ellerini kollarını sallayarak gelmemeliler. 10 yıl önce böyle idi bugün bizim piyasada derinleşti dolayısı ile iyi bir yatırım uzmanı olmalı borsaya yatırım yapmak isteyenin.

Kapıyı çalacak yatırım uzmanını bulacak, arkasından eğer yatırım yapacağı bir şirket varsa düşünüyor ise sektörleri mutlaka izlemeli. Sektör raporlarını okumalı, şirketleri takip etmeli bu yüzdende çalıştığı yatırım uzmanından farklı kurumların raporlarını istemeli. Herkes bütçesine göre yada yaptığı tasarrufa göre yatırım yapa bilir.

Diyelim ki elindeki az parası ile borsada yatırımcı olmayı hedefliyor ise yatırım uzmanı bulmak zorunda. Yatırım uzmanı ile birlikte yatırım yapmak istediği şirketi tanımak zorundadır. Dolayısı ile şirket raporlarını bilmek zorunda, şirketi izlerken şirketin büyümesini, küçülmesini, finansal yapısını etkileye bilecek tabi ki ülkenin makro ekonomik verilerine ilişkinde kulak dolgunluğu olması gerekir. Ama bütün bunları söylerken anahtar yinede iyi bir yatırım uzmanı bulmaktır. Borsada kısa vadeli kar püf nokta diye bir şey yoktur. Borsada köşe dönülüyor öyküleri yönetildi, biz bunu söylüyoruz borsada dönülecek köşe yoktur. Köşe ancak sokaklarda dönülür Borsa oyun salonu değildir. Borsalar doğru yatırım arenasıdır.