Dudak her insan için önemli olan bir organdır. Bunun en büyük nedenlerinden birisi ise yüzde yer almasıdır. Bu bölgenin kötü görünümünü hiçbir insan istemez. Bu durum estetik var olmadan önceleri olan bir şeydir. Her zaman insan canlı ve güzel görünmek ister, dudaklarının da buna eşlik etmesini ister.

Dudakların güzel görünmesi teknoloji ile birlikte daha kolay. Dudak estetiği sayesinde daha güzel dudaklara sahip olabilirsiniz. Dudakların güzel görünmesi insanı her zaman genç ve güzel gösterir. Bunun için belli bir dönemin ardından, dudaklar için yapılacak doğal bir yol kalmadığı zaman dudak estetiği yaptırılarak güzel dudaklara kavuşabilirsiniz.

Bununla birlikte dudakların düzleştirilmesinin haricinde, dudakların inceliği ve kalınlığı da yapılabilir. Bu durum da sizin isteğinize bağlı olarak belirlenir. Dudakların fazla kalın olduğunu düşünüyorsanız, cerrahi işlem ile dudaklarınıza daha ince bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Dudaklarınızın daha kalın olmasını istiyorsanız, yine ameliyat ile dolgu yaptırabilirsiniz. Bununla birlikte cerrahlar bu konu hakkında sağlığa zararı olmayan ürünler kullanılardır. Fakat iyileşme süreci 1 yıla kadar uzayabilmektedir. Ya da vücutta yer alan fazla yağlar ile dolgu yapılabilir. Seçimi siz ve doktor verir.

Fakat ameliyatın ardından dudak civarında normalden fazla bir şişme ve morarma olabilir. Normal şartlarda bile çabuk şişebilen dudak civarı ameliyatın ardından daha çok şişme gösterir. Bu morarma ve şişme yaklaşık 10 gün içerisinde kendi kendine yok olmaya başlar. Dudaklara yapılan dolgunun oturması ve tamamen iyileşmesi 1 yıl gibi bir süre alabilir.