Diş implantı günümüzde tartışmamasız doğal dişlere en iyi alternatiftir. Geleneksel protez ve köprülere göre daha iyi çiğneme ve konuşma imkanı veren, yüzde doğal bir görünüm sağlayan bir uygumadır.

İmplant Tedavi Süresi Ne Kadardır

İmplant işleminin günümüzde 1 saat içerisinde yapılması mümkündür. Diş ve kemik yapısına bakılarak belirlenmekte olan operasyon türüne göre toplam tedavi süresi değişiklik gösterir. Genellikle birinci operasyonun ardından 3. ayda işlem sonlandırılır.

İmplant Tedavisi Nerede Ve Nasıl Yapılır

Bu tarz bir tedaviye başlanılmadan önce doğru ve yeterli bilginin alınması, her konudan önce, kişinin kendi sağlığı açısından büyük önem taşır.

İmplant tedavisi, doğru seçilmiş vakalarda ve usulüne göre yapıldığı zamanlarda kişilerin hayat kalitesini artıran ve net sonuçlar veren bir tedavidir. Diş implantı bütün dünya da olduğu gibi ülkemizde de çok fazla tercih edilen bir uygulamadır. Bu tedaviyi diş polikliniklerinde, diş hekimlerine yaptırabilirsiniz.

İmplant Tedavisinde Oluşabilecek Riskler

Ağız içerisi veya dışı bütün cerrahi uygulamalarda oluşabilecek risklerin dışında herhangi bir risk yoktur. Bu riskler erken zamanda enfeksiyon, alerji, protezlerin tamamlanmasının ardından geç dönemde yetersiz ağız temizliğine bağlı olarak iltihaplanma olabilir .Genellikle erken zamanda iyileşme esnasında sigara içilmesi enfeksiyon ihtimalini artırır.

İmplant Tedavisi Dezavantajları

1-      Maliyetinin yüksek olması

2-      Aşırı dikkatli ve zaman ayırarak uygulanması gereken ağız temizliği

İmplant Tedavisi Avantajları

1-      Daha güzel çiğneme, istenilen her şeyin yenilebilmesi

2-      Daha güzel bir görüntü

3-      Özgüvenin yeniden kazanılmasıyla kişinin daha mutlu bir sosyal yaşamı olması

4-      Her şeyin yenilmesi ile birlikte daha dengeli ve sağlıklı beslenme

İmplant Muayenesinde Neler Yapılır

Bu muayene esnasında tedaviye uygun olan hasta olup olunmadığına bakmak için implantları yerleştirip, üstüne protezini yapıp ve sonraki aşamalarda dişeti bakımını üstlenecek doktorun kişiyi muayene etmesi en iyi tercihtir.

İmplant Yerleştirilmesi Ne Kadar Süre Alır

Bu süre, kişinin durumuna, ihtiyacına ve yapılacak olan işlere bağlı bir durumdur. Tek ameliyat yarım saat ile 1 saat arasında değişebilir. Tedavinin tamamı tek bir ameliyat ile bitebilir, bazı ameliyat ve randevu da gerekebilir.