İnsanların büyük kısmı tırnaklarını yerler. Bu durum tırnağın zarar görmesine sebep olur. İlerleyen zamanlarda tırnağın kesilmesine dahi yol açabilir. Tırnağını yiyen kişiler, sürekli bir stres ve sıkıntı içerisinde bulundukları için bu alışkanlığı kazanmışlardır.

İlerleyen zamanlarda insanın sıkıntısı geçmiş olabilir anca bu dönemlerin yol açtığı alışkanlık olan tırnak yeme devam eder. Tırnağını yiyen kişiler toplum içerisinde bazı sorun ve sıkıntılar ile karşılaşabilirler.

Bunu birkaç örnek ile açıklayabiliriz. Tırnağını yiyen biriyseniz, bu durum çevre ve arkadaşlarınız tarafından normal karşılanmaz. Sizden tiksinebilirler ve uzaklaşabilirler. Eller vücudun en çok kir bulunduran bölümlerinden birisidir.

Sürekli diş arasında olan tırnak yüzünden mikrop kapla ihtimali çok yüksektir. Bu alışkanlık nedeniyle ilerleyen zamanlarda parmakların iltihaplanması görülebilir ve parmaklar kaybedilebilir. Bu sayılan sorunlar ortak problemlerdir.

Tırnak Yeme Alışkanlığından Kurtulmak İçin

Tırnak yemek konusun tutum ve irade çok önemlidir. Tırnak yeme sebepleri araştırılmalı, meydana gelen sebeplerin basit olduğu anlaşılmalıdır. Çıkan sebeplerin üzerine gidilmelidir. Örneğin; canınız sıkılıyorsa boş vakit var anlamına gelir. Bu vakitleri kitap okuyarak veya değişik şeyler yaparak değerlendirebilirsiniz.

Genellikle tırnaklarınızı farkında olmadan dişlerinizin arasında görebilirsiniz. Ancak bu durum dert edilmemelidir ve zaman içerisinde kurtulacaksınız. Tırnakların yenildiği anlaşıldığı zaman hemen tırnakları dişten çekmek gerekir.

Yeşil zeytini sürekli yiyebilirsiniz. Yeşil zeytin tırnağı düzeltir ve beyazlıkları ortadan kaybeder. Tırnak yapısı düzgün olmadığı için tırnak yeniyor olabilir.

Tırnak yemek fikri aklınıza geldiği zaman başka şeylere yönelin. Tırnak yeme alışkanlığından kurtulmanın tek yolu iradeli ve kararlı olmaktır.